15 C
Tirana
16:53 15/04/2021
Kreu Kronikë

Kronikë

Media prestigjoze publikoi faktet për gjuetinë e paligjshme në Shqipëri, ku ndodhen autoritetet përkatëse?!

Ligji i moratoriumit të gjuetisë në vendin tonë pritet të përfundojë në vitin 2021. Në vitin 2016 ky ligj u shty për të ndaluar...

Tregti e paligjshme e kafshëve/Prestigjozja ‘The Independent’ ngre alarmin për gatimin e mishit të ariut në restorantet shqiptare

Një restorant në Shqipëri po ofron në një vakt mish nga arinjtë e gjuajtur në mënyrë të paligjshme - pjesë e një tregtie të...

Lajm i fundit / Bie nga skela punëtori 50-vjeçari në Fier, humb jetën në spital

Ka ndërruar jetë në spital 50-vjeçari, i cili u rrëzua sot nga skela e katit të dytë në Fier. Bëhet me dije se 50-vjeçari B. D...

Dyshohet për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës, arrestohet në Poloni pjesëtari i grupit Doçi (EMRI)

Policia ka arrestuar një nga të dyshuarit për vrasjen e Jan Prengës, i cili u mor peng mesditën e 17 janarit. Mësohet se i arrestuari...

Makina merr flakë në ecje në autostradën Vlorë-Fier

Një automjet është përfshirë nga flakët në ecje ditën e sotme në autostradën Vlorë-Fier në Levan. Njoftohet se rreth orës 11:20, në afërsi të...

U tha se u mor forcërisht nga Policia / Pajtuesi i gjaqeve flet pas dëshmisë në SPAK për vrasjen e Jan Prengës

Nikollë Shullani, i njohur nga të gjithë si 'pajtuesi i gjaqeve', është marrë ditën e sotme në pyetje nga SPAK në lidhje me vrasjen...

OFL vijon ‘peshkimin’ e problematikëve dhe të të fortëve, ndalesa e sotme ishte Tirana (EMRAT)

OFL u ka dërguar ditën e sotme formularin e vetë deklarimit të pasurisë dy personave në Tiranë, të dënuar për vepra të ndryshme. Bëhet me...

Pak kohë pasi u lirua nga burgu, vdes papritur i forti që terrorizonte Tiranën (FOTO)

Edhe pse kishte pak kohë që ishte liruar nga burgu ka humbur jetën si pasojë e një infarkti kardiak Nehat Kulla. Nehat Kulla nuk është...

Thellohet skandali/ Zbulohen 19 video erotike në celularin e Abaz Dokut

Thellohet skandali i abuzimit seksual me 15-vjeçaren në periferi të Tiranës, ku për momentin janë arrestuar 4 persona, mes tyre dhe ish-roja i gjimnazit....

Durrës/Humb kontrollin e motorit, ndërron jetë 31-vjeçari

Një 31 vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti me motor pasditen e së hënës në Durrës. Ngjarja ka ndodhur në orën 19:00,...

E rëndë në Fier-Seman/ Makina përplaset me mjetin bujqësor, plagosen 3 persona-VIDEO

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Fier- Seman, në vendin e quajtur Hoxharë e Vjetër. Një makinë është përplasur me një mjet...

Po luante në shtëpi/ Shpërthen bombula e gazit, plagoset 9-vjeçari

Një bombul gazi ka shpërthyer pak minuta më parë duke plagosur një fëmijë 9-vjeçar. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Moçan të Maliqit në Korçë. Sipas Policisë,...
- Advertisment -

Më të fundit