11 C
Tirana
07:39 19/04/2021
Kreu Kronikë

Kronikë

2 milionë euro heroinë/ Kush janë shqiptarët që u kapën në Itali, si ra policia në gjurmët e tyre (EMRAT+FOTO)

Dy shqiptarëve në Itali iu janë sekuestruar heroinë e kokainë me një vlerë totale prej 2 milionë euro. Ka qenë një gabim i shpërndarësve...

Gjendet i vdekur shqiptari në burgun grek

Një 36-vjeçar shqiptar është gjendur i vdekur në burgun grek. Ngjarja ka ndodhur në burgun e Trikallas në Greqi. Shqiptari është gjetur i vdekur në qelinë...

Humb kontaktet prej 6 ditësh, familjarët në kërkim të 63 vjeçarit në Dibër

Një 63 vjeçar prej 6 ditësh ka humbur kontaktet me familjarët e tij, të cilët dyshojnë se është mbytur në ujërat e lumit Drin. Mësohet...

Dalin pamjet e aksionit të dy “specialistëve” shqiptarë (VIDEO)

Dy shqiptarë janë vënë në pranga nga autoritetet italiane në Torino. Bëhet fjalë për dy grabitës, të cilëve mediat italiane u janë referuar si...

Dyshohet se përdhunoi të renë shqiptare në një kasolle në Greqi, kush është 47 vjecari grek me nofkën ‘dragoi i Kavos”

Policia e Korfuzit eshte vene ne kerkim te 47-vjecarit Dhimitri Aspioti, i cili akuzohet per rrembimin dhe perdhunimin e nje 34-vjecareje shqiptare per 48...

Përmet/ Grabitet dyqani, vidhen paratë. Në kërkim autori

Një grabitje ka ndodhur gjatë natës së kaluar në lagjen “Varrosh në Përmet. Policia sqaron se është grabitur dyqani i shtetasit Z. J., ku...

VIDEO / U plagos gjatë shoqërimit nga Policia, gruan e hipin ‘me dhunë’ në Ambulancë

Ka zgjatur shumë më pak se sa ishte menduar protesta e qytetarëve në "Sheshin Skënderbej", pasi që në fillim protesta ka qenë e dhunshme...

(VIDEO) Aksident i rëndë te Kopshti Botanik / Makina përplaset me bordurën, frenimi dëgjohet qindra metra larg

Një aksident i rëndë te Kopshti Botanik në Tiranë. Një makinë është përplasur me bordurën dhe zhurma ka qenë aq e fortë sa është dëgjuar...

Ngjarje tragjike në Tiranë, dy elektriçistë i zë korenti, vdes një prej tyre

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në Kamëz. Mësohet se dy elektriçistë kanë rënë në kontakt me rrymën elektrike, teksa punonin për...

Në mes të ditës, në qendër të Kamzës, makina me shpejtësi ‘skëterrë’ përplas kalimtarin (Foto nga vendngjarja)

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë paradite të shtune në qendër të Kamzës. Një makinë me shpejtësi ‘skëterrë’ ka përplasur një këmbësor. Nuk dihet nëse...

‘Banda e vrimës’ / Vjedhje si në ‘Hollywood’, arrestohen në Itali dy shqiptarë (VIDEO)

Karabinierët e Njësisë Hetuese të Komandës Provinciale të Torinos me kërkesë të Prokurorisë Publike, përmes operacionit të quajtur ‘Banda e vrimës’ kanë arrestuar dy...

Aksident i frikshëm në Tepelenë, makina përmbyset dhe rrotullohet dısa herë (FOTO)

Një makinë tip Ford ka dalë nga rruga dhe është përmbysur duke shkaktuar lëndimin e lehtë të drejtueses. Report Tv sjell pamjet nga vendi...
- Advertisment -

Më të fundit