16 C
Tirana
12:13 30/10/2020
Kreu Sociale

Sociale

Shtimi i të infektuarve me Covid/ Mësimi rikthehet online, gati të mbyllen lokalet në ish-Bllok pas orës 22:00

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, dhe njëherësh, kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli ka deklaruar se mësimi në universitete do të zhvillohet vetëm online...

Vdekja e 53-vjeçarit në QSUT/ Rakacolli: Po hetohet, çështjes do i shkohet në fund

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, dhe njëherësh, kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli ka theksuar se rasti i vdekjes së 53 vjeçarit të cilin...

‘U shokuam dhe na u mbushën sytë me lot’/Konsulli shqiptar në Liban rrëfen detajet e shpëtimit të fëmijëve nga kampi i ferrit

“Atë që pamë atje nuk mendoj se do të dëshironte ta shihte dikush ndonjëherë në jetë. Ishte shokimi më i madh i jetës sonë,...

Manastirliu thirrje qytetarëve: Tregohuni të kujdesshëm, s’kemi shkopin magjik ndaj koronavirusit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë sërish thirrje ndaj qytetarëve të tregohen të kujdesshëm pasi rreziku nga koronavirusi vijon të mbetet ende midis...

Koronavirusi në Shqipëri nuk njeh ulje/ Shënohen 6 viktima dhe infektohen 311 të tjerë në 24 orët e fundit

Koronavirusi vijon të marrë jetë njerëzish teksa në vendin tonë janë shënuar 6 viktima dhe 311 raste të infektuar në 24 orët e fundit. Sipas...

Koronavirusi në Shqipëri/ Rekord viktimash, vdesin 7 persona dhe infektohen 284 të tjerë në 24 orët e fundit

Koronavirusi vijon të marrë jetë njerëzish në Shqipëri teksa në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 7 persona ndërsa janë infektuar 284 persona. Gjithashtu,...

Situata nga koronavirusi/Ministrja e Arsimit: E kemi gati skenarin e mësimit online

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka bërë të ditur se skenari i mësimit online është gati dhe mësuesit po përgatiten për këtë metodë, duke...

Punoi për 30 vite në Spitalin e Elbasanit/Koronavirusi i merr jetën mamisë 50-vjeçare

Koronavirusi i ka marrë jetën një mamie që punonte pranë Spitalit të Elbasanit. Ka qenë vetë Urdhri i Infermierit të Shqipërisë, që ka bërë të...

“Mezi pres të vijë koronavirusi”! Infektohet kryeinspektorja për shëndetin, Areti Beruka

Kryeinspektorja për shëndetin në Tiranë, Areti Beruka dikur mezi e priste koronavirusin të vinte në Shqipëri, sot  mësohet se është infektuar prej tij. Beruka ka...

VIDEO/Gazetari flet me emra konkretë: Ja shqiptarët që nuk pranuan të kthehen nga Siria

Pas shumë përpjekjeve ka nisur më në fund operacioni për kthimin e shqiptarëve nga kampi “Al Hol” në Siri. Në fazën e parë të...

Koronavirusi në Shqipëri/ Bie numri i të infektuarve, vdesin 3 persona në 24 orët e fundit

Numri i të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë ka rënë nga dita e djeshme, ndërsa 3 persona kanë humbur jetën. Megjithëse kjo është një...

VIDEO-Kaos me trafikun/ Vargu i automjeteve s’ka të sosur nga Kamza në hyrje të Tiranës

Trafiku në kryeqytet vijon të mbetet një nga problemet më të mëdha për qytetarët dhe drejtuesit e automjeteve. Situata e rënduar e trafikut në Tiranë...
- Advertisment -

Më të fundit

(VIDEO) Kantieri i rindërtimit në Tiranë, Rama: Rindërtimin dhe pandeminë po i përballojmë me sukses, askush s’do i rezistonte

Kryeministri Edi Rama mori pjesë këtë të premte në në hapjen e kantierit të parë për rindërtimin e një lagjeje në Tiranë, e cila...

I bënë “diss” njëra-tjetrës, Dafina afrohet me rivalet e Taynës

Dafina dhe Tayna dukej se ishin shumë shoqe, pasi bënin shpesh postime për njëra tjetrën. Dyshja të cilat bashkëpunuan për këngën “Bye Bye”, duket...

Video/ Trafik rekord në Paris para se të niste izolimi i vendit për shkak të Covid-19

Trafiku rreth Parisit arriti nivele rekord vetëm disa orë para se një bllokim i ri kombëtar të hynte në fuqi në të gjithë Francën. Sipas...

‘Më hoqën ujin nga mushkëria dhe…’ / Një tjetër tragjedi në sfond, qytetari nga Fieri prej ditësh sorollatet në QSUT për një skaner

Të mjaftojnë disa minuta në oborrin e QSUT-së për të ndeshur hallet e dhjetëra qytetarëve, që nuk marrin shërbim, e që sorollaten nga një...