23 C
Tirana
17:46 24/09/2020
Kreu Slider

Slider

Covid-19/ Rriten ndjeshëm rastet në Rusi, Putin tregon nëse do ketë izolim të vendit

Presidenti rus, Vladimir Putin, u bëri thirrje qytetarëve rus që t'i përmbahen rregullave të distancimit shoqëror, duke shtuar se dëshiron të shmangte një bllokim...

Më në fund një lajm pozitiv nga Covid-19 / Në 24 orët e fundit asnjë viktimë, por numri i të infektuarve sërish i lartë

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 134 raste të reja pozitive nga 852 teste të kryera me Covid-19. Lajmi i mirë është se sot...

Greqia merr vendimin e madh për punëtorët sezonalë, ja si të përfitoni dhe dokumentacioni i nevojshëm

Qeveria greke ka bërë publik një lajm të mirë për punëtorët sezonalë, duke hequr kufizimin për numrin e personave që do të shkojnë në...

Po terrorizon një Elbasan të tërë / Vajza negocion me të atin, ja çdo bëjë RENEA-s nëse autori nuk do të dorëzohet

Të tjera detaje janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që ka terrorizuar qytetin e Elbasanit mesditën e sotme, ku 71 vjeçari Lefter Zhidru qëlloi...

VIDEO – EMRAT / Të burgosurit rrahin brutalisht gardianin, kamerat e sigurisë fiksojnë momentin e rëndë

Kamerat e sigurisë brenda një burgu të sigurisë së lartë në Britaninë e Madhe kanë kapur momentin kritik, kur dy ekstremistë islamikë sulmojnë brutalisht...

(FOTO) Ky është 71 vjeçari që qëlloi me armë policinë në Elbasan, makinat ‘shoshë’ nga plumbat

Ky është Lefter Zhidru i cili i ka qëlluar me Kllashanikovë ndaj efektivëve të policisë. Prej disa orësh tashmë 71 vjeçari ka kundërshtuar thirrjet e...

LAJM I FUNDIT / Bie në kontakt me energjinë elektrike, vdes në krye të detyrës elektricisti në Dibër

Një elektricist ka humbur jetën tragjikisht ditën e sotme në fshatin Hotesh të Dibrës. Elektricisti me inicialet Y.LL dyshohet se ka rënë në kontakt me...

Ja momenti i ardhjes së RENEA-s / EMRAT – Këto janë dy të rinjtë që u plagosën nga të shtënat me armë ndaj Policisë...

Adenour Dilaver Konaxhiu 21 vjeç dhe Ledio Saraçi 22 vjeç janë dy të rinjtë që mbetën të plagosur sot nga plumbat që zbrazi mbi...

Covid-19/ Në Kosovë nuk regjistrohen viktima, ulet numri i të prekurve

63 raste pozitive janë regjistruar në Kosovë nga 592 teste të kryera. Këtë të enjte autoritet shëndetësore të Kosovës kanë njoftuar se nuk janë regjistruar...

Zbardhet ngjarja në Elbasan/ Ja pse 71 vjeçari qëlloi me Kallashnikov policët

Zbardhet ngjarja e rëndë në Elbasan në lagjen "11 Nëntori". Policia në njoftimin zyrtarë ka deklaruar se 71 vjeçari Lefter Zhidru është konfliktuar me bashkëshorten,...

E rëndë në Elbasan/  Qëllohet në drejtim të ‘Shqiponjave’ dhe FNSH, raportohet për të plagosur! RENEA drejt vendit të ngjarjes

Një person ka qëlluar me armë në drejtim të Policisë së Elbasanit, forcave 'Shqiponja' dhe FNSH. Descript.al ka mësuar se policia ka shkuar për të...

LAJMI I FUNDIT/ Qëllohet me armë në drejtim të ‘Shqiponjave’ dhe FNSH!

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Elbasan. Burime për Descript.al bëjnë me dije se është qëlluar me armë në drejtim të...
- Advertisment -

Më të fundit

Rriten rastet në Greqi, Mitsotakis paralajmëron mbylljen e vendit

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, ka dalë sot në një konferencë për mediat, duke rekomanduar qytetarët të respektojnë masat anti-Covid, në mënyrë që të mos...

‘Jo çdo person me Covid-19 duhet të izolohet, mjafton…’ / Pëllumb Pipero i çudit të gjithë me deklaratën e tij të fundit

Mjeku i njohur infeksionist, Pëllumb Pipero është shprehur sot se jo çdo person i infektuar me COVID-19 duhet të izolohet. Në një prononcim për 'Euronews...

A kanë lidhje tërmetet e fundit me atë të Durrësit? Ja ç’thotë sizmiologu i njohur

Sizmologu i njohur, Rrapo Ormeni shprehet për median se tërmetet e fundit të rëna në 24 orët e fundit në vendin tonë, nuk kanë...

“Babi na fal”, Rezarta dhe Hera e kanë një justifikim për “vesin” e tyre

Rezarta Shkurta ka ndarë së fundmi një moment të Herës, vajzës së saj, duke “justifikuar” veprimin që bezdis deri diku bashkëshortin e saj çdo...