17 C
Tirana
16:00 26/11/2020
Kreu Sociale

Sociale

Humbja e dy kolegëve/Brataj: I trishtuar, shpesh harruan jetën e tyre për t’iu shërbyer qytetarëve!

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka shprehur trishtim për ndarjen nga jeta të dy mjekëve Bledi Nini dhe Ibrahim Kaziu nga koronavirusi. Sipas Bratajt,...

Bien shifrat e të vdekurve nga Covidi në Shqipëri/Vdesin 8 persona, infektohen 644 të tjerë në 24 orët e fundit

Shifrat e vdekjeve nga koronavirusi kanë pësuar ulje në 24 orët e fundit, ndryshe nga ditët e mëparshme. Kështu në 24 orët e fundit kanë...

Fshehja e numrit të viktimave/Mjeku Osmënaj: Nuk regjistrohen ata që ndërrojë jetë jashtë spitaleve Covid

Mjeku imazherist, Renato Osmenaj ka theksuar se ai ka bërë kërkime dhe ka gjetur deri më tani më shumë se 30 viktima që nuk...

Mjeku i njohur: Publikimi i INSTAT nxori që ne jemi vendi i katërt në Evropë për vdekje nga koronavirusi

Mjeku Erion Dasho shprehet se klasa politike ka ngritur komitetin teknik që ka qenë gjithmonë nën kritika, ndërsa shtoi se publikimi i INSTAT nxori...

Pallatit i ndryshohet statusi, banorët: U bë për lekë, por nuk kemi ndërmend të vdesim

Brenda këtij pallati jetonin një vit më parë 44 familje. Si shumë pallate e banesa në Durrës, ky pallat në lagjen 5, u dëmtua...

Epidemiologia: Në 3 apo 4 javë presim rritje të rasteve me koronavirus

Shefja e epidemiologjisë në ISHP, Eugena Tomini tha se edhe për afro një muaj numrat e të infektuarve do të pësojnë rritje. Sipas saj, Shqipëria...

Mjekja bën denoncimin e fortë: Pacienti erdhi me koronavirus, por ia ndryshuan shkakun e vdekjes

Në takimin me kryedemokratin Lulzim Basha, mjekja Nertila Gjonaj bëri një denoncim të fortë teksa deklaroi se një pacient kishte ardhur në spital sepse...

Koronavirusi/Mjeku: Tamponët i marrin me nga 1000 lekë, shqiptarëve ua shesin me nga 120 euro, frenoni privatët

Mjeku dhe specialist Daniel Thereska ka ngritur shqetësimin se spitalet privatë duhen kolauduar pasi po ua shesin shqiptarëve tamponët me dhjetëfishin e çmimit që...

Pse nuk e kallëzoni Bashën për shpifje? Brataj: S’jam drejtues i Komitetit Teknik, na lini ore rehat, me kë do merrem më parë unë

Skënder Brataj, ia ka deleguar përgjegjësinë Mira Rakacollit, zv/ministres së Shëndetësisë dhe kryetares së Komitetit Teknik, çështjen e manipulimit të vdekjeve nga Covid-19. I ftuar...

Numri më i lartë i viktimave që nga marsi/Manastirliu: Peshoni çdo veprim, mos i hapni rrugë koronavirusit

Pasi sot u shënua numri më i lartë i viktimave nga koronavirusi, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë apel që “gjithsecili prej nesh...

Koronavirusi/Ambasada gjermane rihap sektorin e vizave: Numri i aplikimeve do jetë i reduktuar

Ambasada gjermane në Shqipëri ka bërë të ditur se që prej ditës së sotme është hapur sektori i vizave dhe pasaportave. Pas mbylljes për shkak...

Koronavirusi/Manastirliu: Po bëhemi gati për COVID 4 dhe spitalet rajonale

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur se po bëhet gati edhe spitali Covid 4 në aksin Tiranë-Durrës për...
- Advertisment -

Më të fundit

Sulmi terrorist në Vjenë/ Austria përforcon mbrojtjen në kisha

Ministri i Brendshëm i Austrisë ka deklaruar këtë të enjte se do të forcojë sigurinë në kisha, që një sulm terrorist i përsëritur të...

(VIDEO) Ja si do zhvillohet mësimi nga 1 dhjetori, klasat që përjashtohen

Një ditë më parë Ministrja e Shëndëtësisë Ogerta Manastirliu, njoftoi se mësimi në shkolla duke nisur nga data 1 dhjetor do zhvillohet i alternuar...

Covid-19 mbërrin në Pallatin Mbretëror të Suedisë, rezultojnë pozitivë Princi Carl Philip dhe Princesha Sofia

Princi i Suedisë Carl Philip dhe gruaja e tij, Princesha Sofia, kanë rezultuar pozitivë për Covid-19 dhe për pasojë janë vetëizoluar. Lajmin e ka bërë...

(FOTO) Pas ndarjes nga i shumëkërkuari, Trejsi Sejdini kapet ‘mat’ me këngëtarin shqiptar

Ish missi shqiptar, Trejsi Sejdini njihet për fotot provokuese që ndan shpesh në rrjete sociale. 20 vjeçarja ka forma perfekte trupore, të cilat nuk...