9 C
Tirana
09:43 30/11/2020
Kreu Sport

Sport

Rikthehet nesër futbolli shqiptar / Përballje interesante në javën e pestë e Superiores

Superliga rikthehet në fushë ditën e nesërme për javën e pestë të këtij sezoni. Tirana skuadra kampione e vendit nuk po arrin të gjejë qetësinë...

Juventusi zhgënjen sërish në kampionat / Ndalet nga ‘Shtrigat’ e Pippo Inzaghit dhe distancohet edhe më shumë nga kreu

Kampionët e Italisë, Juventus nuk shkuan dot me shumë se barazimi 1-1 në fushën e Beneventos së Pippo Inzaghit. Të dy golat e ndjeshjes...

S’ka qetësi te Kuqezinjtë, infektohet me Covid-19 kapiteni i Kombëtares

Portieri dhe kapiteni i kombëtares sonë, Etrit Berisha ka rezultuar pozitiv për Covid-19, pas testit të kryer ditën e djeshme. Lajmin e bën të ditur...

‘Ka pasur lidhje intime me nënën time kamariere’ / 19-vjeçari pretendon se është djali i Maradonës

Një 19-vjeçar nga Argjentina po shokon botën me deklaratën e tij. Adoleshenti që pretendon se është fëmija i Maradonës ka kërkuar së fundmi që...

Mara dhe Dona, binjaket argjentinase që mbajnë emrin e Maradonës

Legjenda e futbollit në botë, Diego Maradona, që e çoi Argjentinën në lavdinë e Kupës së Botës, frymëzoi mbështetjen e zjarrtë përmes magjisë së...

E pabesueshme, Brozoviç infektohet nga koronavirusi dy herë brenda muajit

Inter nuk mund të llogarisë në shërbimet e Marcelo Brozovic për ndeshjen e sotme ndaj Sassuolos. Mesfushori kroat ka dal pozitiv me Covid-19. Është intersant të...

Bëhet publike biseda e mjekut të Maradonës me shërbimin e urgjencës, kërkoi ndihmë pa përmendur emrin e tij

Vdekja e legjendës së futbollit, Diego Maradona, shkaktoi trishtim në gjithë botën. 60-vjeçari ndërroi jetë në shtëpinë e tij për shkak të arrestit kardiak. Gazeta e...

Vllaznia del në shitje për 508 milion lekë

KF Vllaznia ka dalë në shitje. Me 39 vota pro Këshilli bashkiak i Shkodrës vendosi sot nxjerrjen në ankand për privatizim 100%. Mbledhja u zhvillua online...

VIDEO/Shpërthen gazetari: Mjaft u qurravitët për një drogaxhi si Maradona

Gazetari Giuseppe Cruciani ka shpërthyer për përjetimin e botës së futbollit për ndarjen nga jeta të legjendës Diego Armando Maradona. “Kovidi duket të jetë më...

Agjenti i Maradonës nxjerr sekretet e legjendës: Diego e la veten të vdiste, tani familjarët po shqyejnë…

Menaxheri dhe një nga miqtë më të mirë të Diego Armando Maradonës, Stefano Ceci ka habitur të gjithë me deklaratën e tij teksa ka...

VIDEO-Këto janë ditët e fundit të Maradonës, legjenda e futbollit nuk qëndronte dot në këmbë

Diego Armando Maradona ndërroi jetë në moshën 60-vjeçare duke lënë pas një histori të jashtëzakonshme për futbollin botëror. Por para se të largohej nga kjo...

Botërori ‘Katar 2022’ / FIFA zyrtarizon vazot, ja ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova!

FIFA ka përcaktuar zyrtarisht vazot për zonën evropiane për kualifikueset e Botërorit “Katar 2022”. Sipas renditjes së përditësuar, Shqipëria është vendosur në vazon e katërt...
- Advertisment -

Më të fundit

Koronavirusi 10-fishon çmimin e termometrave në Shqipëri

Në farmacitë e Tiranës aktualisht ka mungesë termometrash, nga ato të thjeshtit me çmim 100-150 lekë, teksa gjenden më vështirësi disa të tjerë “luksozë”...

Dimri nis nga Kukësi! Zbardhen nga dëbora disa fshatra(FOTO)

Dimri edhe këtë vit ka nisur nga Kukësi, Hasi dhe Tropoja. Gjatë mbrëmjes së djeshme ka pasur reshje dëbore, ku disa prej fshatrave kanë zbardhur...

“O bëni ndonjë lek punë, o ikni!”/ Eksperti i shëndetësisë thirrje qeverisë: Hapni urgjent spitalet rajonalë

Eksperti i shëndetësisë Erion Dasho është rikthyer të flasë për gjendjen e pandemisë në vendin tonë dhe mënyrën se si po menaxhohet nga qeveria. Bëni...

Lezhë/ Po ecnin në krah të kundër, përplasin për vdekje një 61 vjeçar

Një aksident me vdekje ka ndodhur ditën e djeshme, ku një makinë duke lëvizur në sens të kundër ka aksidetuar një 61 vjeçari. Njoftimi i...