COVID-19/ Bie numri i viktimave në Itali

38

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 17,221 raste të reja pozitive me Covid-19.
Fatkeqësisht, kanë humbur jetën 487 pacientë, shkruan laRepubblica.

Krahasuar me një ditë më parë, kur u regjistruan 627 viktima, numri i fataliteteve ka rënë.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.