Covid-19/ Greqia vijon të raportojë shifra të larta

53

Autoritetet greke të shëndetit njoftuan të mërkurën 3,089 raste të reja me koronavirus nga një total prej 63,710 testeve, raporton ekathimerini.

Për më tepër, ata deklaruan se aktualisht ka një rekord 809 pacientë të intubuar, një shifër e re për vendin, duke shtuar se gjatë 24 orëve të fundit ka pasur edhe 81 viktima të tjera, duke e çuar numrin e përgjithshëm të vdekjeve në 9,135.

Numri i përgjithshëm i infeksioneve në Greqi u rrit në 304,184, pavarësisht nga një rënie e vogël në rastet e reja të raportuara nga e marta.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016