COVID-19/ Kosova regjistron 101 të infektuar dhe 4 viktima

38

Kosova ka regjistruar në 24 orët e fundit 101 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 2,052 testime të kryera gjithsej.

Fatkeqësisht, kanë humbur jetën 4 qytetarë. Viktimat janë nga komunat: Gjilan 1 rast (82 vjeç), Prizren 1 rast (63 vjeç), Suharekë 1 rast (59 vjeç), Vushtrri 1 rast (78 vjeç).

Po ashtu, gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar edhe 421 pacientë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të rikuperuarve në 95,466.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.