COVID-19/ Kosova regjistron 11 të infektuar dhe 1 humbje jete

35

Kosova ka regjistruar në 24 orët e fundit 11 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 2,660 testime të kryera gjithsej.

Fatkeqësisht, ka humbur jetën 1 qytetar nga Drenasi, ndërsa janë shëruar edhe edhe 109 pacientë.

Po ashtu, gjatë 24 orëve të fundit janë dhënë edhe 3,730 doza të vaksinës anti-Covid.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.