Covid-19/ Maqedonia e Veriut regjistron 254 raste pozitive dhe 16 viktima

55

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 254 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 2,160 testime të kryera gjithsej.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije gjithashtu se janë shëruar 151 pacientë, ndërsa 16 persona kanë humbur jetën.

©Copyright Descript.al

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.