Covid-19/ Mbi 800 të infektuar dhe 21 viktima në Greqi

54

Autoritetet greke kanë njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 842 raste të reja pozitive me Covid-19, duke e çuar totalin e të infektuarve që nga nisja e pandemisë në 153,226.

Në intubim ndodhen 283 pacientë, mosha mesatare e të cilëve është 68 vjeç, shkruan Ekathimerini.

Sipas të dhënave, 21 persona kanë humbur jetën. Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 5,692.

/Descript.al/