Covid-19 në Itali/ Ulet numri i të infektuarve, rritet bilanci i viktimave

107

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 18,916 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 323,047 testime të kryera gjithsej.

Fatkeqësisht, kanë humbur jetën 280 persona, shkruan laRepubblica.

Krahasuar me një ditë më parë, numri i të infektuarve ka rënë, ndërsa ai i viktimave është rritur.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.