COVID-19 në Maqedoninë e Veriut: 18 të infektuar dhe 1 humbje jete

43

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 18 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 2,411 testime të kryera gjithsej.

Fatkeqësisht, është shënuar 1 viktimë, ndërkohë që janë shëruar edhe 31 pacientë.

Kështu, numri total i fataliteteve që nga nisja e pandemisë ka arritur në 5,469.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.