Covid-19/ Rriten shifrat e të infektuarve dhe viktimave në Itali

26

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 13,314 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 303,850 testime të kryera gjithsej.

Fatkeqësisht, kanë humbur jetën 356 qytetarë, shkruan laRepubblica.

Krahasuar me një ditë më parë, kur u regjistruan 9,630 raste pozitive dhe 274 humbje jete, numri i të infektuarve dhe viktimave është rritur ndjeshëm.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.