Covid-19/ Rritet ndjeshëm numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut

66

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rritje të ndjeshme të numrit të të infektuarve me Covid-19 në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë infektuar 721 qytetarë, ndërsa 7 persona e kanë humbur betejën me koronavirusin.

Po ashtu, janë shëruar edhe 171 pacientë.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.