Covid-19/ Rritet numri i personave të intubuar në Greqi

48

Numri i infeksioneve të reja të njoftuara nga autoritetet shëndetësore greke qëndroi në 880 të hënën, duke rritur numrin e përgjithshëm të raportuar në vend në 180,672, raporton ekathimerini.

Janë 346 pacientë të intubuar të hënën, nga 326 që ishin të dielën, tha Organizata Kombëtare për Shëndetin Publik (EODY) në buletinin e saj ditor. Mosha e tyre mesatare  ishte 68 vjeç. Edhe 1.280 pacientë të tjerë janë larguar nga spitalet. Të dhënat treguan se 24 pacientë humbën jetën nga Covid-19, duke rritur numrin e përgjithshëm të viktimave në 6,321.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.
Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.