E dhimbshme / Covid-i i merr jetën Doktorit të Shkencave dhe profesorit të njohur shqiptar (EMRI)

620

Hamit Noka, Doktori i Shkencave Gjeologjike dhe profesori i Associuar me origjinë nga Kukësi, mësohet se ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19.

Lajmi i dhimbshëm është bërë i ditur nga vetë të afërmit e Nokës përmes rrjeteve sociale.

Noka ishte një personalitet në shkencën e gjeologjisë jo vetëm në Kukës, por në gjithë Shqipërinë.

(Descript.al)