E trsihtë/ Humb jetën minatori në Bulqizë

84

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Bulqizë.

Siç bëhet me dije nga policia, si pasojë është aksidentuar dhe për pasojë ka humbur jetën shtetasi F. K., 49 vjeç.

“Rreth orës 12.10, Policia e Bulqizës ka marrë njoftim se në galerinë e një miniere kromi, dyshohet se gjatë punës është aksidentuar dhe për pasojë ka humbur jetën shtetasi F. K., 49 vjeç”, thuhet në njoftimin e policisë.

Deri tani, nuk ka ndonjë të dhënë për shkaqet e aksidentit.