Ekspertët paralajmërojnë: Ja cila është simptoma më e re e infektimit me Covid-19

182

Një ekspert ka paralajmëruar se thonjtë e Covid-19 janë një shenjë që keni vuajtuar nga kjo sëmundje.

Profesor Tim Spector, i cili drejton aplikacionin Zoe Symptom Study, shkroi në Twitter se thonjtë me pamje disi të çuditshme dhe me vija horizontale tregojnë se keni kaluar Covid-19.

Anomalitë e thonjve mund të lindin nga trauma ose mungesë vitaminash, shkruan TheSun.

Po ashtu, lista e simptomave të Covid-19 është në rritje dhe rënia e flokëve, lodhja apo dhimbja e kokës janë disa nga problemet më të zakonshme.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.