(EMRI+FOTO) “Lamtumirë mik i rrallë”/ Ndërron jetë nga covid-19, zyrtari i PD

4965

Flamur Agalliu zyrtari i PD për deputet nuk ka mundur të fitojë betejën me covid-19.
Lajmin e hidhur e ka bërë me dije, kreu i PD në Fier Luan Baçi përmes rrjetit social FB, ku bën edhe dedikimin prekës për kolegun e tij.

Postimi i plotë:

Lamtumire Flamuri yne!

Mule i Partise Demokratike, ne Kraps dhe ne Fier!

Mulja i PD, keshtu te flisnim, miku im!

Nuk dua ta besoj, qe ike pergjithmon MULE!

I kam syte me lot, tani qe po shkruaj, per ty!

Komunikonim shpesh, per seksionin qe drejtoje, per Grup seksionin dhe Degen e PD!

Ishe i pa lodhur, i pa epur, i vendosur, plot shprese dhe besim, per jeten dhe fitoren!

Ishe i qarte ne qendrim, i kthjellet, ne mendim, besnik dhe mik i rralle.

Nuk ndalove asnje moment, duke punuar dhe ndihmuar!

Me vjen keq Flamur, jam shume i trishtuar, per ty mik i demokrateve Fierak dhe shume mik i imi!

Nuk do ta harroj komunikimin e fundit me ty, Flamuri i PD ne Kraps dhe ne Fier, miku im i mire, komunikim nga Spitali, me zerin e ulet dhe pa fuqi nga virusi Covid-19, ne vend qe te kerkoje ndihme, me pyete per fushaten!

Ti e dije, ishe i sigurt se une ndiqja ne çdo moment ecurine tuaj!

Falenderoj pa mas, Doktor Profesor Tritan Shehun, qe ishte ne kontakt te perhershem, me mjeket, por nuk arritem te te mbanim afer Flamuri yne!

Lamtumir Mule, lamtumir baba shembullor, bashkeshort korrekt, gjysh i dashur, njeri i mire, mik i rrall!Ne Vreshtas ku banoret denoncojne braktisjen nga qeveria Rama. Votues te majte e te zhgenjyer presin ndryshimin dhe kerkojne ndryshimin ne 25 prill. Shqiperia fiton, Fieri fiton.

Do te ngelesh i pa harruar per ne, do te kujtojme gjithemon!

Qofsh i parajses mik im Flamur Agalliu!-shkruan Baçi

Flamur Agalliu

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.
Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.