Gjendet një jaht i braktisur pranë Shëngjinit

106

Policia kufitare ka gjetur mbrëmjen e sotme një jaht i braktisur pranë portit të Shëngjinit.

Jahti është gjetur pa asnjë person në bord është gjetur nga policia kufitare, që do ta ankorojë në port, ndërkohë që kanë nisur verifikimet nga autoritetet.

Ky është rasti i dytë brenda vitit, pasi në shtator të 2019 u gjet një tjetër jaht i braktisur pranë portit të Shëngjinit. Mjeti lundrues ndodhej në det të hapur dhe nuk kishte persona në bord.