8 C
Tirana
03:05 24/01/2021

Më lexuarat e javës

“Pfizer” i jep 40 milionë vaksina Covax-it, Manastirliu: Lajm i mirë, Shqipëria është në dritaren e parë të sigurimit të dozave

Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka reaguar në rrjetet sociale pas lajmit se Pfizer do të dërgojë rreth 40 milion vaksina në vendet e...

Paralajmërimi, IGJEUM: Reshje intensive në veri dhe jug, rreziku i përmbytjeve dhe rrëshqitje dherash

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) ka paralajmëruar se duke nisur nga kjo e shtunë, 23 Janar dhe deri të martën e...

(VIDEO) Në 85-vjetorin e lindjes/ Presidenti Meta nderon regjisorin Dhimitër Anagnosti me dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Presidenti Ilir Meta ka ka dekoruar regjisorin dhe kineastin e shquar Dhimitër Anagnosti me rastin e 85-vjetorit të lindjes. Anagnostit i është dhënë dekoratën e lartë  “Gjergj...

“Reshje bore intensive”/Surprizat e motit për ditën e sotme, 23 janar 2021

Vendi ynë ditën e sotme do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme dhe moti do të jetë i vranët në të gjithë territorin. Do...

Federata e Mjekëve Shqiptarë në Europë: Pacientët në Shqipëri po marrin trajtime të mangëta e të gabuara ndaj COVID-19

Federata e Mjekëve Shqiptarë në Europë, e regjistruar në Gjermani me kryetaren Dr.med. Aurora Dollenberg, e përbërë nga një grup specialistësh të mjekësisë që...

(VIDEO) “Si kjo qeveri mos ardhtë kurrë o Zot”/ Pensionistja: Më ndihmuan fëmijët, 2 milion lekë për kurimin e COVID, as tamponin nuk na...

Shefi i kabinetit të kreut të PD Lulzim Basha, Dorjan Teliti ka denoncuar këtë të premte rastin e një të moshuare e cila ka...

VIDEO-Iu vra në 21 janar 2011/vëllai i Hekuran Dedës: Shoqëruesi i...

0
Një nga vëllezërit e Hekuran Dedës, i mbetur i vrarë gjatë protestës së 21 janarit, ka tronditur me dëshminë e tij, duke thënë se...

Show Bizz

Teknologji - Kuriozitete