“I pazëvendësueshmi i Shqiptarisë”, Ermal Fejzullahu uron me fjalët emocionuese Sabriun!

100

Sabri Fejzullahu feston datëlindjen sot dhe një ndër urimet e para publike për të, ishte sigurisht ai i djalit të tij, Ermalit. Të dy janë këngëtarë dhe figura mjaft të dashura për publikun shqiptar dhe jo vetëm.

 

View this post on Instagram

 

Te shtunen na ndiqni ne TopChannel @duatetebejtelumtur_topchannel

A post shared by Ermal Fejzullahu (@ermal.fejzullahu) on

Në 73 vjetorin e Sabriut, Ermali na tregoi sërish sesa speciale është lidhja e tij me babain, nëpërmjet urimit të tij.

“Urime ditëlindja i pazëvendësueshëmi i shqiptarisë! I bëfsh edhe 100 bashkë me buzëqeshjen tënde e zemrën e bardhë e të mirë që ke. Je krenaria jonë dhe sa më e gjatë jeta jote aq më e bukur jeta ime. Të dua shumë unë dhe padyshim edhe gjithë shqiptarët kudo që janë,” ka shkruajtur këngëtari.

/Descript.al/