“Irani nuk mund të veprojë pa u ndëshkuar”, tha Biden pas sulmeve ajrore të SHBA-së

89

Presidenti amerikan, Joe Biden, tha se Irani nuk mund të veprojë pa u ndëshkuar dhe e paralajmëroi Iranin që “të jetë i kujdesshëm” kur u pyet se çfarë mesazhi po i dërgonte vendit me sulmet ajrore të SHBA-së në Siri, raporton Reuters.

“Nuk mund të veproni pa u ndëshkuar. Bëni kujdes, ”u tha Biden gazetarëve ndërsa udhëtonte për të studiuar dëmet nga një stuhi e fortë dimri në Teksas.

Shtetet e Bashkuara kryen sulme ajrore të autorizuara nga Biden kundër objekteve që i përkisnin milicisë së mbështetur nga Irani në Sirinë lindore të enjten, në përgjigje të sulmeve me raketa kundër objektivave të SHBA në Irak.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.