Ish e dashura e Gabriel Garkos trondit me historinë e përdhunimit: Shpresoj që ai të mos ketë lënduar vajza të tjera

554

Pak ditë më parë një deklaratë e një prej aktorëve më tërheqës në mbarë botën ka tronditur mbarë opinionin publik. Gabriel Garko pranoi publikisht para ish të dashurës së tij, Adua de Vesco, se kishte prirje të tjera seksuale dhe se këtë gjë e kishte mbajtur të fshehtë prej vitesh, nga të gjithë.

“Lidhja ime e parë e dashurisë ka qenë me një djalë që quhej Riccardo. Isha në lidhje me të për 11 vite. 14 vite më parë mora një shtëpi larg të gjithëve. Riccardo dhe unë jetonim bashkë, por jetonim një situatë false. Kur miqtë vinin për darkë, në fund të mbrëmjes ai bënte sikur largohej më pas kthehej prapë. Kur dilnim apo shkonim me pushime ishim gjithmonë grup”, ka rrëfyer Garko, duke shkaktuar reagime të shumta në rrjet.

Ndërkohë edhe de Vesco ka tronditur publikun së fundmi, pasi ka pranuar publikisht një histori mjaft të rëndë dhe të dhimbshme. Ajo ka treguar se është dhunuar seksualisht kur ka qenë në një moshën 12 vjeçare.

“Unë isha 12 vjeç, nuk duhet të kisha vuajtur atë që kalova dhe sytë e mi nuk duhet të kishin parë atë që pashë. Kujtimet e mia ndonjëherë janë paksa të turbullta, sepse mendja ime përpiqet të fshihet. Përbindësh ? Ai ishte një person që e njihja dhe që më dha një udhëtim ose makinë. Unë me naivitet u pranova pa menduar për keq sepse isha thjesht një vajzë e vogël, nuk mund ta imagjinoja kurrë se do të ndodhte ajo që ndodhi. Vetëm dy-tre vjet më parë fola për këtë me nënën time, për tetë vjet nuk i kisha thënë askujt. Nuk doja ta lëndoja nënën time sepse e di që ajo po e vuan shumë. Personin në fjalë nuk e kam raportuar dhe kam bërë një gabim të madh sepse këto gjëra duhet të raportohen dhe gjithashtu kam një ndjenjë të madhe faji, sepse shpresoj që ky person të mos ketë lënduar vajza të tjera si unë …” deklaroi ish e dashura e Gabriel Garkos. /Descript.al/