Itali/ Shpërthim i fuqishëm zjarri në portin e Ankonës, mbyllen shkolla, parqe dhe universitete(VIDEO)

16

Një zjarr i përmasave të mëdha shpërtheu, për arsye ende të paditura, në zonën e portit të Ankonës në Itali.

Flakët filluan rreth 35 minuta pas mesnatës duke vënë menjëherë në lëvizje 16 skuadra zjarrfikësish nga Ankona, Macerata dhe Pesaro.