Koronavirusi/ 396 të infektuar dhe 15 viktima në Maqedoninë e Veriut

60

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 396 raste të reja pozitive me Covid-19, ku numrin më të lartë të të infektuarve e ka Shkupi.

Po ashtu, janë shënuar 15 viktima, ndërsa 442 pacientë janë shëruar. Numri më i lartë i të shëruarve është regjistruar në Shkup, Prilep dhe Kavadarc.

Sipas mediave vendase, numri i rasteve aktive e ka kaluar shifrën 16 mijë.

/Descript.al/