Koronavirusi/ 884 të infektuar dhe 25 viktima në Greqi

52

Greqia ka regjistruar në 24 orët e fundit 884 raste të reja pozitive me Covid-19, duke e çuar totalin e të infektuarve që nga nisja e pandemisë në 179,802.

Mediat vendase shkruajnë se kanë humbur jetën 25 qytetarë. Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 6,297.

Mosha mesatare e viktimave ishte 70 vjeç dhe mbi 95% e tyre kishin sëmundje bashkëshoqëruese.

©Copyright Descript.al

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.