Koronavirusi i merr jetën kolosit të këngës arbëreshe, Zef Kakoca

208

Një lajm i trishtë vjen nga bota e muzikës shqiptare, ku kolosi i poezisë dhe këngës arbëreshe, Zef Kakoca, nuk ka mundur dot të fitojë betejën me virusin COVID-19.

Ka qenë këngëtari i njohur, Ilir Shaqiri, i cili përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë me dije lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të Zef Kakocës.

Kakoca prej ditësh ishte në luftë me covid-19, por për fat të keq nuk mundi që ta munde atë.

Për vite me radhë, Kakoca ishte i angazhuar në mbrojtjen dhe ruajtjen e gjuhës dhe kulturës shqiptare në Itali.

152345494_260712388756392_683934251600347151_n-640x640.jpg

©Copyright Descript.al

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.