Koronavirusi në Shqipëri/Mbetet i lartë numri i viktimave dhe të infektuarve në 24 orët e fundit

189

Koronavirusi në Shqipëri vijon të marrë jetë njerëzish teksa në 24 orët e fundit janë shënuar 15 viktima dhe 1039 të tjerë janë infektuar, duke rritur dukshëm  shifrat e të prekurve dhe atyre që kanë humbur jetën.

Ndërkaq, Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale iu bën apel qytetarëve të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19, vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, shmangni grumbullimet, ruani distancimin fizik; kujdesuni për higjienën vetjake dhe vetëizolohuni kur dyshoni se jeni të prekur nga Covid19.