Koronavirusi/ Rritet numri i të infektuarve dhe viktimave në Itali

77

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit 10,593 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 257,000 testime të kryera gjithsej.

Koronavirusi u ka marrë jetën 541 personave, ndërkohë që është ulur numri i pacientëve që ndodhen në kujdesin intensiv.

LaRepubblica shkruan se mbetet shqetësuese rritja e numrit të mjekëve mes viktimave të Covid-19.

/Descript.al/