Maluma publikon projektin e ri, i dedikon disa fjalë Maradonës

66

“Mas de la luna” titullohet projekti i ri muzikor i Malumës, i cili çdo këngë të tijën e ka kthyer në një super hit. Ky projekt është ndoshta pak më i veçantë se të tjerët, për shkak se në të përmendet edhe Maradona.

Legjenda e futbollit ndërroi jetë pak ditë më parë dhe fansat e tij janë ende të tronditur nga lajmi tragjik. Për këtë arsye, kënga e Malumës ka patur akoma më tepër impakt në rrjet. “Ndihem si Maradona pa top,” dëgjohet të thotë Maluma në këngë, gjë të cilën e ka theksuar edhe në postimin e tij kur publikoi këngën.

/Descript.al/