Maqedonia e Veriut regjistron 476 të infektuar dhe 9 viktima

62

Maqedonia e Veriut ka regjistruar në 24 orët e fundit 476 raste të reja pozitive me Covid-19 nga 2,863 testime të kryera gjithsej.

Instituti i Shëndetit Publik ka njoftuar se janë shëruar 409 pacientë. Fatkeqësisht, 9 persona nuk kanë mundur dot ta fitojnë betejën me virusin.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.