“Mos fol o k*rv, se do të …ropt”/ Plas sherri mes Sali Berishës dhe Tom Doshit

75421

Debati dhe fyerjet mes gazetarit Robert Rakipllari dhe kreut të PSD Tom Doshi në një nga emisionet politike, është cilësuar si kërcënim banditesk nga ish-kryeministri Sali Berisha i cili në rrjetin social FB, paralajmëron Doshin se do të mbajë përgjegjësi personale, nëse ndaj Rakipllarit regjistrohet ndonjë akt dhune.

Postimi i plotë i Berishës:

Kercenim banditesk i Tom Doshit ndaj gazetarit te njohur Robert Rakipllari.

Denoj me ashpersine me te madhe kete akt te shemtuar si nje perpjekje, nje atentat kunder fjales se lire dhe shpreh solidaritetin tim ndaj gazetarit te kercenuar dhe paraljmeroj Doshin se do mbaje pergjegjesi personale per cdo akt dhune ndaj tij.- shkruan Berisha.

Më poshtë video e debatit mes Doshit dhe Rakipllarit

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.
Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.