Pas Maradonës shuhet një tjetër legjendë e Argjentinës/ Vdes nga koronavirusi fituesi i Kupës së Botës 1978

279

Një tjetër yll i futbollit argjentinas është shuar pas ikjes së Diego Armando Maradonës.

Legjenda Leopoldo Luque që ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit. Ai vdiq në moshën 71-vjeçare.

Luque shënoi katër gola në vitin 1978, kur Argjentina fitoi Kupën e Botën. Sulmuesi i lindur në Santa Fe shënoi 21 gola në 43 ndeshje për Argjentinën dhe shkruajti emrin e tij tek River Plate, ku luajti midis 1975 dhe 1980.