Përplasen 2 mjete në Elbasan, të plagosurit jashtë rrezikut për jetën

74

Një aksident automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan, në vendin e njohur si “Fusha e Loparit”, pranë shkollës “Jorgji Dilo”.

Mësohet se një mjet tip “Benz”, i drejtuar nga një vajzë, është përplasur me një mjet tip “Fuoristradë”. Dyshohet se shkak i aksidentit është bërë shpejtësia e madhe e këtij të fundit.

Fatmirësisht, janë shënuar vetëm dëme materiale dhe të dy drejtuesit e mjetit janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.