Pozitiv për herë të tretë në testin e Covid-19, Ronaldo reagon publikisht

152

Cristiano Ronaldo është infektuar nga Covid-19 javë më parë. Futbollisti i njohur, pasi doli pozitiv në testin e parë, u izolua në shtëpi. Pak para përfundimit të ditëve të përcaktuara për tu karantinuar, Ronaldo vendosi t’i shkelte rregullat dhe të dilte.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Mirëpo, teksa ndaj këtij veprimi ka nisur një hetim, për të vendosur edhe penalitetin e duhur për futbollistin, ai ka rezultuar sërish pozitiv ndaj testit të Covid-19.

 

View this post on Instagram

 

Felling good and healthy! 🤷🏽‍♂️😉 Forza Juve! 💪🏽 #finoallafine

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Madje, jo vetëm në testin e dytë, por edhe në testin e tretë të bërë ditë më vonë, Ronaldo ka dalë sërish pozitiv. Ndërkaq, me anë të një fotoje në rrjete sociale, futbollisti ka treguar se ndihet mirë dhe nuk ka gjendje të rënduar shëndetësore. “Ndihem mirë dhe i shëndetshëm,” shkruan Ronaldo në postimin e tij.

/Descript.al/