Rakip Suli çon në SPAK Xhelal Mziun, ja për çfarë akuzohet ish-kryebashkiku i Kamzës

125

Kryebashkiaku i Kamzës Rakip Suli ka paditur  në SPAK për shpërdorim detyre paraardhësin e tij në të njëjtin pozicion, Xhelal Mziun.

Suli ka ngritur akuza ndaj Mziut për një leje të pretenduar që ky i fundit e ka dhënë gjatë kohës që ishte në detyre, për ndërtimin e një thertoreje në Laknas.

Për shkak të bojkotit të zgjedhjeve nga ana e PD, Xhelal Mziu nuk kandidoi në zgjedhje dhe për iu la rruga e hapur Rakip Sulit për t’u bërë kryetar Bashkie në Kamëz.