Rama me urgjencë nis takimin me Presidentin! Negocion për…(FOTO)

2446

Kryeministri Edi Rama duket se po negocion mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë që kjo e fundit të mos vendosë veton për hapjen e negociatave.

Këtë e ka bërë me dije kryeministri Rama, i cili ditën e sotme është takuar me Presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev.

LEXONI EDHE:

Spartak Ngjela tregon lëvizjen që mund të bëjë Ilir Meta për të shpëtuar dhe lëshon thirrjen urgjente

“Sofje – Mëngjes pune me Presidentin Rumen Radev mbi marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale dhe nevojën për dialog mes palëve për zgjidhjen e ngërçit kritik mes Bullgarisë e Maqedonisë së Veriut (çka momentalisht pengon edhe thirrjen e Konferencës Ndërqeveritare BE-Shqipëri)”, shkruan Rama.