Rrezikoi jetën e një balerine, reperi i njohur has telashe me drejtësinë

84

Tekashi69 është një nga reperat më të përfolur në SHBA, jo vetëm për muzikën e tij por edhe për problemet e shumta me drejtësinë. Së fundmi, një balerinë që ka bashkëpunuar me të, e ka denoncuar në polici.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tekashi ⁶⁹🌈 (@6ix9ine0fficial)

Sipas saj, reperi i vuri jetën në rrezik, pasi e qëlloi me shishe shampanje në kokë. Ngjarja ka ndodhur rreth një javë më parë, teksa balerina në fjalë po performonte në një klub ku Tekashi69 ishte klient. Pas incidentit, ajo shprehet se stafi i klubit dhe bashkëpuntorët e reperit, i kanë bërë presion për të mos e bërë ngjarjen publike.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.
Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.