Rritet sërish numri i rasteve me Covid-19 në Greqi

66

Autoritetet greke njoftuan 3.789 raste të reja të koronavirusit dhe 87 viktima në 24 orët e fundit të martën, raporton ekathimerini.

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Greqi është tani 320,629, me 9,627 të vdekur.

Gjithsej 847 pacientë mbeten të intubuar në njësitë e kujdesit intensiv ndërsa 1,963 janë larguar nga spitalet.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.
Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016