Shkelën rregullat duke organizuar festë në shtëpi, policia gjobit futbollistët e njohur

57

Forcat italiane të sigurisë gjobitën lojtarët e Juventusit për një festë në shtëpi, ndërsa lojtarët e futbollit shkelën masat e koronavirusit.

E përditshmja sportive Corriere dello Sport raportoi të enjten se karabinierët italianë bastisën vilën e mesfushorit amerikan të Juventusit Weston McKennie në Torino.

Karabinierët ndërhynë në darkën me 10 persona, përfshirë lojtarët e tjerë të Juventusit si sulmuesi argjentinas Paulo Dybala dhe mesfushori brazilian Arthur për t’i gjobitur ata për shkeljen e masave COVID-19.

Lojtarët e Juventusit ishin me të dashurat e tyre në vilën e McKennie.

Forcat e sigurisë nxituan për në shtëpi ndërsa një nga fqinjët e McKennie thirri policinë, raporton Anadolu Agency.

Italia ndalon festat pasi koronavirusi ka ende ndikim të rëndësishëm në jetën e përditshme.

Vendi vendosi një shtetrrethim nate në të gjithë vendin nga ora 22:00 deri në 5 të mëngjesit për të ndaluar përhapjen e virusit.

Ky artikull është i shkruar nga gazetarët e Descript.al, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, “Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to”.

Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Descript.al dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.