14 C
Tirana
15:29 15/04/2021
Etiketimet Anila Denaj

Tag: Anila Denaj

Gjiknuri e Denaj takim me të rinjtë në Delvinë: Mbështetje për punësimin e tyre

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste në Qarkun e Vlorës Damian Gjiknuri shoqëruar nga kandidatja për deputete Anila Denaj dhe Kryetarja e Bashkisë së Delvinës...

Denaj: Recensioni i Shqipërisë 3.3%, më i kontrolluar se rajoni që shkoi në 5.14%

Statistikat zyrtare të INSTAT për Produktin e Brendshëm Bruto dhe rritjen ekonomike gjatë vitit të shkuar 2020 dëshmojnë se, goditja që ekonomia mori nga...

Shqipëri-Zvicër, Denaj: Ndikim pozitiv për promovimin e pronës intelektuale

Ministrja e Financës dhe Ekonomisë, Anila Denaj, së bashku me Ambasadorin e Zvicrës, Adrian Maître nënshkruan marrëveshjen e mirëkuptimit në fushën e Pronësisë Industriale,...

Ndryshimi i kontratës me S2 Albania, Denaj: Lehtëson barrën financiare dhe buxhetin e 2020

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, paraqiti në Kuvend projektligjin për një ndryshim në kontratën koncesionare të skanimit të kontejnerëve dhe automjeteve të...

Denaj në Kuvend: Ndryshimet në buxhet, ruhen parametrat makro-fiskal

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, paraqiti në Kuvend, ndryshimet e bëra në buxhetin e shtetit 2021, ku u shpreh se, ruhen parametrat...

Taksat kombëtare, Denaj: Ndërmorëm lehtësi fiskale në ndihmë të sektorit minerar

Kuvendi i Shqipërisë miratoi në seancën e radhës plenare rrëzimin e dekretit të Presidentit të Republikës nr. 11.912, datë 11.01.2021 “Për kthimin e ligjit...

Denaj nga Kuvendi: BB, 80 mln USD mbështetje buxhetore për Shqipërinë

Zhvillimi i politikave mbi qëndrueshmërinë fiskale dhe mirëmenaxhimi i financave publike në Shqipëri po mbështetet nga Banka Botërore në shumën 80 (tetëdhjetë) milionë dollarë. Kuvendi...

Denaj: Tërmeti dhe pandemia na e bënë të vështirë, por reaguam me efektivitet

Ministrja e Ekonomisë Anila Denaj gjatë fjalës së saj në Kuvend ka deklaruar se 2020 ka qenë një vit i vështirë dhe se në...

Fiskalizimi, Denaj nga Berati: Koha për një administratë moderne me standarde evropiane

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj së bashku me Drejtorin e Drejtorisë Rajonale të Tatimeve, Berat, Stavri Ceca zhvilloi një takim me përfaqësues...

Denaj: Orientimi i kurseve profesionale drejt kërkesave të tregut të punës

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, zhvilloi një vizitë në Qendrën e Formimit Profesional në Fier. Gjatë një bashkëbisedimi me të rinjtë që studiojnë...
- Advertisment -

Most Read