14 C
Tirana
15:41 15/04/2021
Etiketimet Botë

Tag: Botë

Covid-19/ Rritet numri i rasteve në gjithë botën, por bie numri i vdekjeve

Rastet globale të COVID-19 u rritën me 10 për qind gjatë javës së kaluar, por vdekjet po bien, sipas të dhënave të përjavshme nga...

Rritet sërish numri i të infektuarve me Covid-19 në botë

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, deklaroi ditën e sotme se numri i rasteve të reja të Covid-19 u...

OBSH njofton rënie të rasteve me Covid-19 në mbarë botën

Rastet globale të koronavirusit ranë me 11% në javën deri në 21 shkurt, duke shënuar javën e gjashtë radhazi të rasteve në rënie, tha...

Bie numri i rasteve me Covid-19 në gjithë botën, por ekziston frika nga variantet e reja

Infeksionet e raportuara të përditshme të koronavirusit kanë rënë në të gjithë botën për një muaj dhe të martën arritën nivelin më të ulët...

“Varianti britanik i Covid-19 do të përhapet në gjithë botën”

Varianti i koronavirusit i gjetur fillimisht në rajonin britanik të Kentit ka të ngjarë të përfshijë të gjithë botën dhe beteja me virusin do...

Rastet globale të Covid-19 tejkalojnë 100 milionë

Rastet globale të koronavirusit tejkaluan 100 milionë të mërkurën, sipas një liste të Reuters, ndërsa vendet në të gjithë botën luftojnë me variantet e...

Covid-19/ Rritet numri i të infektuarve, më shumë se 25 milionë raste në gjithë botën

Numri i rasteve aktive me Covid-19 po rritet ndjeshëm në gjithë botën. Sipas Worldometer, numri i rasteve me koronavirus në gjithë botën ka arritur në...

Bota pret Vitin e Ri në qetësi

Viti i Ri ka filluar më qetë se zakonisht, pa festime të mëdha dhe fishekzjarrë spektakolare. Njerëzit presin vitin 2021 me shpresën se do...

Covid-19/ Më shumë se 81 milionë raste në mbarë botën

Koronavirusi po vazhdon përhapjen e tij në të gjithë botën, me më shumë se 81 milionë raste të konfirmuara në 190 vende dhe më...

Versioni i ri i koronavirusit alarmon Europën, mbyllen kufijtë me Britaninë e Madhe! Zbulohet rasti i parë në Itali

Duket se bota nuk po gjen qetësi për virusin e koronavirusit, ku së fundmi në Britaninë e Madhe është shfaqur një mutacion i ri...
- Advertisment -

Most Read