15 C
Tirana
16:32 15/04/2021
Etiketimet COVID19

Tag: COVID19

Koronavirusi u merr jetën 10 qytetarëve në Shqipëri / Sërish numër i lartë të infektuarish në 24 orët e fundit

10 pacientë humbën jetën në 24 orët e fundit në Shqipëri nga koronavirusi. Sot janë kryer 2.174 testime, prej të cilave 397 janë testime janë...

(FOTO – EMRI) Koronavirusi i merr jetën pedagoges së njohur të Shkencave Sociale në Tiranë

Covid-19 i ka marrë jetën një tjetër pedagogeje në vendin tonë. Mësohet se nuk ka mundur ta fitojë betejën me Koronavirusin, pedagogia e Fakultetit...

(FOTO-EMRAT) Tragjike në Korçë / Burrë e grua ndërrojnë jetë brenda natës nga Koronavirusi

Një ngjarje tragjike është shënuar ditën e sotme në qytetin e Korçës, ku mësohet se koronavirusi i merr jetën çiftit të bashkëshortëve Thanas dhe...

(VIDEO) Biznesi ku punonte i ndalonte me detyrim mbajtjen e maskës, 70-vjeçari humb jetën nga Covid-i

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Miami të Shteteve të Bashkuara, ku një 70-vjeçar ka ndërruar jetë nga Covid-19. Por nuk është ky lajmi...

Taulant Muka na jep një lajm jo të mirë: Ja kur pritet të vijë në Shqipëri vaksina për kurimin e Covid-19…

Shpresat për kurimin e Covid-19 janë bazuar të gjitha mbi zbulimin e vaksinës. Studiuesi Taulant Muka në një intervistë për 'RTV Ora' ka treguar se...

COVID-19 / Flet mjekja e njohur pediatre: Bëni kujdes me fëmijët! Ja simptomat që paraqesin ata më së shumti…

Mjekja pediatre-infeksioniste, Gjeorgjina Kuli shpjegoi për “Abc-ja e Shëndetit” ndikimin që ka Covid tek fëmijët dhe simptomat që ata paraqesin. Kuli tha se moshat shkollore...

Shënohet viktima e dytë brenda pak orësh nga Covid-19 në Elbasan

Ka shkuar në dy numri i viktimave nga Covid-19 në qytetin e Elbasanit vetëm ditën e sotme. Viktima e radhës në këtë qytet është një...

Flet epidemiologu i njohur: Ja sa do të qëndrojë Covid-19 mes nesh…

Epidemiologu Skënder Murtezani në një lidhje me Skype nga SHBA-ja me “Abc-në e Mëngjesit” tha se Covid-19 do të qëndrojë mes nesh për aq...

I moshuari ndërron jetë sapo del nga ‘Infektivi’, djali hedh akuza ndaj mjekëve: E nxorën pa…

Një tjetër denoncim i rëndë ka ardhur nga 'Infektivi' në kryeqytet. Këtë herë bëhet fjalë për një të moshuar, i cili ka ndërruar jetë...

Rakacolli jep detajet: Ja si veprohet me raportin e vdekjeve nga Covid! Flet edhe për rimbursimin e ilaçeve

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, në mbledhjen e përjavshme të Komitetit Teknik të Ekspertëve, u pyet nga gazetarët në lidhje me raportimet e...
- Advertisment -

Most Read