16 C
Tirana
11:55 26/10/2020
Etiketimet Edi Rama

Tag: Edi Rama

Rama me drejtuesit politik në PS, raportojnë ecurinë për përgatitjen e zgjedhjeve

Kreu i maxhorancës Edi Rama ka mbledhur si çdo të hënë shtabin elektoral të Partisë Socialiste ku diskutohet ecuria e përgatitjes për zgjedhjet e...

Denoncimi i PD-së/Bardhi sjell rastin tragjik të 53-vjeçarit: Shëndetësia, dështimi i madh i Ramës

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi përmes një postimi në Facebook shkruan se shëndetësia është një nga dështimet më të mëdha të...

Gratë naftëtarë hyjnë në ditën e 10-të të grevës: Po na vret stresi dhe heshtja e Ramës

Gratë naftëtare kanë hyrë në ditën e dhjetë të grevës së urisë. Sipas vetë grevisteve gjendja shëndetësore e tyre është rënduar, ndërsa presin një përgjigje...

Përvjetori i 10-të i martesës/Rama nxjerr foton e veçantë me bashkëshorten

Kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja e tij, Linda, festojnë 10-vjetorin e martesës. Ka qenë vetë kreu i qeverisë që ka publikuar një foto, teksa shihen...

Rama lëshon batuta në shtëpinë e At Gjergj Fishtës: Kokën time vetëm PS e nxë

Kryeministri Edi Rama i pranishëm në ceremoninë e  përfundimit të restaurimit, e mbajtur sot, në ditën e lindjes së Gjergj Fishtës, nuk i kanë...

Rama iu kërkoi të dalin nga greva, reagojnë gratë naftëtare: Derën e ke të hapur, por të kalojnë rrogat më parë

Naftëtarët e Ballshit i janë kundërpërgjigjur kryeministrit Rama pas thirrjes së këtij të fundit për të dalë nga greva dhe për ta zgjidhur me...

Naftëtarët: Duam rrogat, Rama të dërgojë njerëz/ Reagon kryeministri: Mos bëni presione, po dilni nga greva se vij unë tek ju

Kryeministri Rama ka reaguar sërish lidhur me grevën e naftëtarëve të Ballshit. Sipas tij, naftëtarët duhet të ndalin grevën dhe të ulen të diskutojnë, pasi...

‘Na është qepur me tigan e do peshk…!’ / Rama ironizon keq Monika Kryemadhin, kërcet gallata në Farkë me Erion Veliajn

Kryeministri Rama ka ironizuar pasditen e sotme deklaratën e Kryetares së LSI, Monika Kryemadhi, e cila nga Vora, një ditë më parë i kërkoi...

PD publikon videon: Rama i stërprovuar. S’janë skuadër, por grup kriminal

Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji, shkruan se qeveria aktuale nuk funksionon si skuadër, siç deklaron kryeministri, por si grup i strukturuar kriminal. Teksa ka publikuar...

Monika Kryemadhi: Ilir Meta nuk e la Edi Ramën të vidhte, po ai nuk ngopet

Gjatë një takimi me banorë të Vorës, Monika Kryemadhi është shprehur se në periudhën kur Ilir Meta ishte kryetar Kuvendi, ai nuk lejoi miratimin...
- Advertisment -

Most Read

“Një shtëpi e vogël me qera”, Rozana Radi tregon se nuk jeton ashtu siç e imagjinojnë fansat

Moderatorja dhe këngëtarja Rozana Radi ka treguar së fundmi në rrjete sociale një detaj të rëndësishëm nga jeta e saj. Edhe pse për shkak...

Kodi zgjedhor/ Rama nxjerr “dhëmbët”: Do ta votjmë përsëri siç është, nuk vendos Meta

Pak ditë më parë Presidenti Ilir Meta i ktheu Kuvendit ligjin për Kodin e ri Zgjedhor, duke e cilësuar si favorizues për mazhorancën dhe...

Klaudia Pepa merr surprizën romantike për datëlindje

Balerina e njohur feston sot 28 vjetorin. Klaudia, e cila jeton prej vitesh tashmë në Itali, ka zbuluar surprizën e parë të datëlindjes së...

Greva në Ballsh, naftëtarët: Rama të vij të na japi zgjidhje konkrete, nuk dalim që këtu

Në Ballsh protesta e naftëtarve ka hyrë në ditën e 12-të, teksa gjendja e tyre shëndetësore nuk është e mirë. Në mbështetje të tyre, këtë...