15 C
Tirana
16:00 15/04/2021
Etiketimet Erdogan

Tag: Erdogan

Presidenti turk kritikon ashpër kryeministrin italian

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, akuzoi kryeministrin italian Mario Draghi për sjellje "moskokëçarëse dhe pa respekt" pas komenteve ku ai e quajti udhëheqësin turk...

Erdogan: Tonet e buta të Turqisë kanë qetësuar situatën në Mesdhe

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan, tha se nëse qasja e Turqisë do të ishte ndryshe, situata në Mesdheun Lindor do të kishte ndryshuar...

Kriza e Rinasit/Artan Hoxha: Mos luaj me ujin, zjarrin dhe shtetin që vdes të duket klonim i Erdoganit

Gazetari investigativ Artan Hoxha përmes një statusi në rrjetet sociale, ka komentuar situatën e krijuar në Aeroportin e Rinasit ku pas grevës nga ana...

Ilir Babaramo: Erdogan ka hapur thesin, po financon fushatën e Ramës

Gazetari Ilir Babaramo ka deklaruar se Presidenti i Turqisë Recep Tayip Erdogan ka hapur thesin dhe po financon fushatën e kryeministrit Edi Rama. I ftuar...

Presidenti turk Erdogan zhvillon bisedë telefonike me kryeministrin italian

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, foli me kryeministrin italian Mario Draghi në telefon, sipas Drejtorisë së Komunikimit të Turqisë, raporton Anadolu Agency. Gjatë bisedës telefonike,...

Zhvillimet në Mesdheun Lindor, Erdogan do të bisedojë me liderët e BE-së

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, tha të premten se do të zhvillojë bisedime mbi çështjet midis Turqisë dhe Bashkimit Evropian dhe zhvillimet në Mesdheun...

Erdogan tregohet i prerë: Asnjë kompromis nuk është i mundur në Mesdheun Lindor

Duke nënvizuar pozicionin vendimtar të Ankarasë mbi çështjen e Mesdheut Lindor, Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan tha të martën vendi i tij nuk...

Erdogan zhvillon bisedë telefonike me Merkel: Turqia po ndjek një “qasje konstruktive” për problemet me Greqinë

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, i tha Kancelares gjermane Angela Merkel se vendi i tij po ndjek një "qasje konstruktive" mbi problemet e saj...

Erdogan i bën thirrje SHBA-së të heqë sanksionet ndaj Iranit

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, tha të enjten se heqja e sanksioneve të SHBA-së ndaj Iranit dhe kthimi në marrëveshjen bërthamore të vitit 2015...

Erdogan tensionon marrëdhënien me Greqinë: Do të njihni çmendurinë e turqve, përgjigjet Mitsotakis

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, iu përgjigj deklaratave provokuese të Presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan, gjatë intervistës së tij me SKAI. Presidenti turk më parë kishte...
- Advertisment -

Most Read