14 C
Tirana
15:33 15/04/2021
Etiketimet Eugena Tomini

Tag: Eugena Tomini

Koronavirusi/Tomini: S’ka lehtësim të masave, për dy ditë do dalim me…

Zëvendësministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini ka bërë të qartë se nuk do të ketë lirim të masave. Tomini tha se për dy ditë, komiteti...

COVID-19/ A po mendohet një tjetër mbyllje totale? Ja si përgjigjet Eugena Tomini

Prej disa ditësh Shqipëria po regjistron mbi 1 mijë raste të reja në harkun kohor të 24 orëve, gjë e cila bëri që autoritetet...

Rritja rekord e rasteve me koronavirus/Zëvendësministrja e Shëndetësisë: Të zbatohen masat ndryshe….

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini duke folur rreth masave të reja kufizuese që mund të vendosen në Shqipëri për shkak të rritjes të rasteve...

Eugena Tomini emërohet zv/ministre e 4-të e Shëndetësisë

Në prag të zgjedhjeve të 25 Prillit, duket se emërimet në administratë do të vijojnë të jenë prezente. Këtë të enjte mësohet se shefja e...

Eugena Tomini jep alarmin:  Covid po prek edhe moshat e reja, ja dy vatrat e nxehta

Epidemiologia Eugena Tomini ka renditur qytete që mbajnë aktualisht peshën më të madhe të infektimeve me Sars-Cov2, pas Tiranës. “Është Durrësi dhe Shkodra. Janë bashki...

Eugena Tomini qetëson qytetarët: S’ka asnjë rast të ri të mutacionit Covid-19 në Shqipëri

Shefja e monitorimit dhe shërbimit të inteligjencës epidemike në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini ka deklaruar  se nuk ka mutacion të Covid-19 në...

Epidemiologia: Në 3 apo 4 javë presim rritje të rasteve me koronavirus

Shefja e epidemiologjisë në ISHP, Eugena Tomini tha se edhe për afro një muaj numrat e të infektuarve do të pësojnë rritje. Sipas saj, Shqipëria...

‘Jo vetëm Blloku’/Eugena Tomini: E gjithë Tirana po mbahet nën vëzhgim, nëse ka grumbullime rrezikojmë të…

Anëtarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve për COVID-19, Eugena Tomini, se i gjithë kryeqyteti po mbahet nën vëzhgim në kuadër të masave ndaj koronavirusit....

Ekspertja e ISHP, Eugena Tomini: Shpresojmë mos të arrijmë te skenari i errët, ja si është situata në shkolla

Ekspertja e Inspektoratit Shëndetësor Publik, Eugena Tomini, ka folur për situatën në shkolla pas nisjes së viti të ri shkollor, ku ka deklaruar se...

Koronavirusi/Epidemiologia tregon ç’do të ndodhë nga 1 tetori në ambientet e mbyllura të lokaleve

Mbajtja e maskës është e detyrueshme në të gjitha mjediset e mbyllura, por nuk do të jetë e tillë për klientët që do të...
- Advertisment -

Most Read