16 C
Tirana
12:42 26/10/2020
Etiketimet Europa

Tag: Europa

Europa në prag katastrofe si pasojë e Koronavirusit, kthesa e papritur që rriti frikshëm rastet e reja

“Nuk është ndonjë fjalë që e kam dëgjuar për një kohë të gjatë”, tha një banore e moshuar në Paris, duke lënë banesën e...

OBSH paralajmëron rrezikun: Situata do të jetë kritike, koha për ashpërsim masash

“Me rifillimin e shkollave dhe ardhjen e stinës së vjeshtës, Europa po hyn në një fazë thelbësore në luftën kundër Covid”. Ishte ky paralajmërimi i...

Hidhet shorti i Champions dhe Europa League, përballje ‘titanësh’ në çerekfinale

Goglat e hedhura në Nyon të Zvicrës kanë përcaktuar super përballje në çerekfinale dhe gjysmëfinalet e Champions League. Katër ndeshjet e mbetura të 1/8 do...

Jeta i rikthehet normalitetit, Europa nis hapjen e madhe

Kjo e hënë shënoi lehtësim të ndjeshëm të masave për frenimin e përhapjes së COVID-19 në pjesën më të madhe të Europës. Italia vatra kryesore...

Europa drejt rihapjes, aktualisht po jetojmë përmes një eksperimenti

Europa po shkon ngadalë drejt rihapjes. Parukierët në Gjermani i bashkohen punëtorëve të ndërtimit në Itali dhe Belgjikë dhe shitësve të makinave në Portugali,...

VIDEO / COVID-19 lë jashtë Europës Partizanin: Nëse kampionati ndërpritet…

Sot futbolli shqiptar duhet të kishte hedhur hapin e parë drejt rinisjes për shkak të ndërprerjes nga koronavirusi, por qeveria edhe pse jo zyrtarisht...

Leksion për Evropën e pasur nga Shqipëria e vogël (dhe leksioni i italishtes nga kryeministri i saj)

Lufta kundër Coronavirus nuk ka kombësi dhe nuk mund t’u lërë vend llogaritjeve egoiste. Kryeministri shqiptar Edi Rama, me gjestin e tij të vogël...

A do të jetë më e fortë Evropa, pas pandemisë së koronavirusit?

“Carnegie Europe” Roza Balfur, anëtare në programin e Evropës në “German Marshall Fund”: Evropa jo vetëm që mund të bëhet më e fortë pas pandemisë së...

Paralajmërimi i ekspertit kinez për Europën: Përgatituni, virusi mund të zgjasë deri në dy vjet

Një ekspert kinez për sëmundjet infektive tha se Europa duhet të heqë dorë nga ideja që pandemia e Covid-19 do të përfundojë së shpejti...

UEFA shtyn finalet e Champions dhe Europa League

Ditën e sotme Autoriteti i lartë futbollistik, UEFA ka njoftuar se finalet e kompeticioneve të Uefa Champions League dhe Europa League do të shtyhen...
- Advertisment -

Most Read

(VIDEO) Kaloi me samafor të kuq, veprimi fatal që çoi në pranga 31 vjeçarin në Tiranë

Një 31-vjeçar në Tiranë është arrestuar pasi ka tentuar të korruptojë një punonjës të policisë rrugore. G.T është ndaluar nga policia pasi ka vijuar të...

Dojna Mema flet për herë të parë për shkëputjen nga Top Channel

Dojna Mema ka konfirmuar kohë më parë largimin nga Top Channel dhe mbylljen e programit të saj. Moderatorja nuk kishte dhënë asnjë detaj rreth...

(FOTO) Ja kush është 50-vjeçari që u ekzekutua në Fier me plumb në kokë

Ahmet Toska, u ekzekutua rreth orës 6 të mëngjesit të sotëm në lagjen “Sheq i Madh” të qytetit të Fierit. Deri më tani nuk ka...

5 muaj larg prej pandemisë, Maluma përlotet teksa takon njeriun më të shtrenjtë

Maluma ka takuar ditën e djeshme një nga personat më të rëndësishëm të jetës së tij, mamanë. Për shkak të pandemisë dhe angazhimeve, këngëtari...